MAGDALENA BROWKO – wychowawca przedszkola

-Magister Pedagogiki Przedszkolnej oraz Licencjat Pedagogiki Niepełnosprawnych Intelektualnie z Pedagogiką Wczesnoszkolną.

Od 2016 roku pracuje jako wychowawca grup przedszkolnych. W poprzedniej placówce pracowała również na stanowisku nauczyciela wspomagającego. W międzyczasie została mamą i oddała się wychowaniu córki.

Bardzo lubi pracować z najmłodszymi grupami. Nastawiona jest na naukę poprzez zabawę, a w szczególności lubi wykonywać z dziećmi twórcze prace plastyczne. Bardzo docenia i chętnie wykorzystuje sensoplastykę.

Od października 2021 roku pracuje w Przedszkolu Familijnym jako nauczyciel wychowania przedszkolnego.

W wolnych chwilach lubi czytać książki i spędzać czas na świeżym powietrzu. Najwięcej wolnego czasu poświęca córce, z którą również tworzy, bawi się, gra w gry edukacyjne i spędza aktywnie czas.

Prywatnie spełniona Żona i aktywna Mama wspaniałej Córki.

„W pracy w przedszkolu cenię przede wszystkim kontakt z dziećmi, a każdy ich sukces traktuję jako swój sukces. Praca w STERZE daje mi szerokie pole rozwoju zawodowego i osobistego, a atmosfera jaka tu towarzyszy dodaje jeszcze więcej chęci do pracy.”

KATARZYNA GDOWSKA – wychowawca przedszkola

Nauczycielka wychowania przedszkolnego, magister pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej. 

W latach 2010-2016 była wolontariuszką świetlicy środowiskowej „Promyk Dnia” w Hajnówce. Od 2016 do 2020 roku pracowała jako opiekunka dziecięca, zajmowała się dziećmi w wieku od 6 miesięcy do 12 lat. Od 2021 roku pracuje jako wychowawca grup przedszkolnych.  

Bardzo lubi prowadzić zajęcia z edukacji matematycznej wykorzystując metodę „Dziecięca matematyka” według koncepcji prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej. 

 Od 2021 roku pracuje w Przedszkolu jako wychowawca.  

W wolnych chwilach lubi spacerować i jeździć na rowerze. Chętnie też podróżuje i odkrywa nowe, ciekawe miejsca.  

„W pracy w Przedszkolu bardzo cenię sobie kontakt z dziećmi, a dzięki nim dostrzeganie i cieszenie się z rzeczy, które my – dorośli w codziennym pędzie przestajemy zauważać. Ważną rolę pełni też atmosfera panująca między nauczycielami, rodzicami i dziećmi, która sprzyja budowaniu wzajemnego zaufania i działania na rzecz naszych wychowanków.” 

WIOLETA KOSACKA – wychowawca przedszkola

Magister pedagogiki wczesnoszkolnej .

Od 2010 roku pracowała jako opiekunka dziecięca w żłobku oraz zajmowała się prywatną opieką nad dziećmi w domu. Od 2018 roku pracuje jako wychowawca grupy przedszkolnej. W międzyczasie została mamą dwójki wspaniałych chłopców i byłam z nimi na urlopach macierzyńskich. 

Bardzo lubię wycieczki/wyjścia na świeżym powietrzu . Ciekawym doświadczeniem jest także prowadzenie zajęć z elementami sensoplastyki.

Od 01 września 2021 roku pracuje w Przedszkolu jako wychowawca/ nauczyciel.

Jej zainteresowaniem są kulinaria . Bardzo lubi gotować . W wolnych chwilach czyta ciekawe, romantyczne książki. 

Prywatnie kochająca żona i mama dwóch chłopców.

Zdecydowałam się na pracę w Przedszkolu Familijnym, ponieważ będzie to dla mnie bardzo ciekawe i nowe doświadczenie zawodowe. Wydaje mi się, że jest to miejsce pełne dobrych i życzliwych ludzi, z którymi będę mogła się rozwijać zawodowo, co wpłynie pozytywnie na dalszą pracę z dziećmi. Poza tym uwielbiam pracować z tak młodymi ludźmi.”

NATALIA KOTOWICZ – wychowawca przedszkola

Nauczyciel wychowania przedszkolnego.

Swoją karierę zawodową rozpoczęła w 2021 roku od przygody z Przedszkolem Familijnym.

Bardzo lubi prowadzić zajęcia korzystając z Metody Dobrego Startu. Poznawanie liter przy pomocy wierszy lub piosenek inspiruje.

W wolnych chwilach lubi chodzić na długie spacery, grać na gitarze, a zimowe wieczory spędzać z dobrą książką lub filmem.

„W pracy w tej placówce cenię sobie przede wszystkim współpracę z rodzicami oraz kadrą nauczycielską, która swoim doświadczeniem i wiedzą chętnie wspiera początkujących nauczycieli.”

MAJA KOWALCZUK – wychowawca przedszkolny 

Z wykształcenia magister psychologii oraz nauczyciel przedszkolny. Stale doskonali swój warsztat pracy uczestnicząc w licznych kursach, szkoleniach i warsztatach. Posiada m.in uprawnienia Trenera Umiejętności Społecznych oraz Terapeuty Ręki.

W swojej pracy wykorzystuje wiele nowatorskich metod i form m.in.: program nauczania matematyki wg E. Gruszczyk – Kolczyńskiej oraz metodę nauki czytania Metodą Symultaniczno-sekwencyjną Jagody Cieszyńskiej.

Swoją karierę zawodową rozpoczęła w naszym Przedszkolu w 2019 roku. Dzięki swojemu zamiłowaniu do słuchania innych jest wspaniałym powiernikiem dziecięcych radości i trosk.

Prywatnie szczęśliwa żona, której największą pasją są podróże, muzyka i fotografia.

W pracy z dziećmi staram się tworzyć taką przestrzeń, w której dzieci będą czuły się ważne, bezpieczne i szczęśliwe.”

SYLWIA STANISZEWSKA – wychowawca przedszkolny 

Z wykształcenia filolog angielski. Studia uzupełniła o edukację wczesnoszkolną i przedszkolną.

Jako nauczyciel pracuje od 2018roku.

Ze STEREM związana jako wychowawca grupy Odkrywcy od roku 2020.

Kreatywna, odpowiedzialna i szczera.

„Staram się, aby w pracy atmosfera była ciepła, przyjazna i żeby dzieci czuły się przy mnie swobodnie. Chętnie z nimi żartuję i pomagam odkrywać świat oraz rozwiązywać wszelkie wątpliwości z nim związane. Z wielką dumą obserwuję codzienne postępy naszych podopiecznych, są to chwile, które bardzo cieszą i wynagradzają trud tej pracy.”

TOMASZ KOZŁOWSKI –  trener szachów 

Fizyk, pedagog oraz sędzia szachowy. Były zawodnik, obecnie trener szachowy od 2003 roku.  

Indywidualny Mistrz Polski w szachach szybkich i błyskawicznych, uczestnik Mistrzostw Europy. Instruktor sportu w dyscyplinie szachy. Współzałożyciel i członek Akademii Szachowej Białystok. Wychował medalistów Mistrzostw Województwa oraz Polski. 

Ze STEREM współpracuje od 2019 roku rozwijając zaciekawienie szachami i ich historią. 
Prywatnie mąż oraz ojciec czterech synów.  

ROBERT GAWĘDZKI – trener tańca 

Instruktor tańca towarzyskiego. Od 2008 roku instruktor tańca prowadzący własną działalność gospodarczą, od 2014 roku wspólnie z Żoną tworzący Studio Tańca GOOD STEP. 

Uwielbia prowadzić zajęcia taneczno-rozwojowe dla Dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Pracuje w oparciu o światowy program tańca, jak również z powodzeniem wdraża autorskie metody pracy z Dziećmi. 

Od 2020 roku pracuje w Przedszkolu Familijnym i Szkole Podstawowej STER jako instruktor tańca towarzyskiego. 

W wolnych chwilach lubi gotować, tańczyć, słuchać muzyki, majsterkować, jeździć na rowerze, grać w piłkę nożną. Chętnie wraz z synami udaje się na piesze wędrówki. 

Szczęśliwy Mąż i ojciec trzech roztańczonych Synów. 

„W tym projekcie edukacyjnym osobiście cenię jego unikalność, przywiązanie do Boga i tradycyjnych wartości oraz to, iż rzeczywiście wspiera on edukację i rodzinę.” 

JUSTYNA JACEWICZ – pomoc nauczyciela, obsługa posiłków 

Technik administracji. Obecnie pełni funkcję pomocy nauczyciela oraz obsługi posiłków. 

W Projekcie od 2016 roku, dzięki czemu od podszewki zna się na różnych sprawach i kwestiach organizacyjnych. 

Lubi rękodzieło. Nie straszny jej decoupage, plecenie z papierowej wikliny czy szydełkowanie.  

Szczęśliwa Żona i Mama dwóch wspaniałych Córek. 

„Cenię w pracy w STERZE życzliwość między współpracownikami, współdziałanie z rodzicami i wspólne wspieranie siebie nawzajem.” 

IRENA RUTKOWSKA – dbanie o czystość wnętrz 

Pani Irena jest dobrym duchem naszej placówki. Z oddaniem sprząta i pielęgnuje nasze sale i zakamarki od 2019 roku. Żadnej pracy się boi, a wręcz przeciwnie wszystkie prace wykonuje z uśmiechem.