Wychowawcy

KATARZYNA GDOWSKA – wychowawca przedszkolny, tutor

Nauczycielka wychowania przedszkolnego, magister pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej.

W latach 2010-2016 była wolontariuszką w świetlicy środowiskowej „Promyk Dnia” w Hajnówce. Od 2016 do 2020 roku pracowała jako opiekunka dziecięca, zajmowała się dziećmi w wieku od 6 miesięcy do 12 lat. Od 2021 roku pracuje jako wychowawca grup przedszkolnych.

Bardzo lubi prowadzić zajęcia z edukacji matematycznej wykorzystując metodę „Dziecięca matematyka” według koncepcji prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej. Bliska jest jej także Metoda Dobrego Startu Marty Bogdanowicz.

Od 2021 roku pracuje w przedszkolu jako wychowawca.

W wolnych chwilach lubi spacerować i oglądać filmy. Chętnie też podróżuje i odkrywa nowe, ciekawe miejsca.

„W pracy w Przedszkolu bardzo cenię sobie kontakt z dziećmi, a dzięki nim dostrzeganie i cieszenie się z rzeczy, które my – dorośli w codziennym pędzie przestajemy zauważać. Ważną rolę pełni też atmosfera panująca między nauczycielami, rodzicami i dziećmi, która sprzyja budowaniu wzajemnego zaufania i działania na rzecz naszych wychowanków.”

WIOLETA KOSACKA – wychowawca przedszkolny, tutor

Magister pedagogiki wczesnoszkolnej .

Od 2010 roku pracowała jako opiekunka dziecięca w żłobku oraz zajmowała się prywatną opieką nad dziećmi w domu. Od 2018 roku pracuje jako wychowawca grupy przedszkolnej. W międzyczasie została mamą dwójki wspaniałych chłopców i byłam z nimi na urlopach macierzyńskich. 

Bardzo lubię wycieczki/wyjścia na świeżym powietrzu . Ciekawym doświadczeniem jest także prowadzenie zajęć z elementami sensoplastyki.

Od 01 września 2021 roku pracuje w Przedszkolu jako wychowawca/ nauczyciel.

Jej zainteresowaniem są kulinaria . Bardzo lubi gotować . W wolnych chwilach czyta ciekawe, romantyczne książki. 

Prywatnie kochająca żona i mama dwóch chłopców.

Zdecydowałam się na pracę w Przedszkolu Familijnym, ponieważ będzie to dla mnie bardzo ciekawe i nowe doświadczenie zawodowe. Wydaje mi się, że jest to miejsce pełne dobrych i życzliwych ludzi, z którymi będę mogła się rozwijać zawodowo, co wpłynie pozytywnie na dalszą pracę z dziećmi. Poza tym uwielbiam pracować z tak młodymi ludźmi.”

NATALIA KOTOWICZ – wychowawca przedszkolny, tutor

Nauczyciel wychowania przedszkolnego.

Swoją karierę zawodową rozpoczęła w 2021 roku od przygody z Przedszkolem Familijnym.

Bardzo lubi prowadzić zajęcia korzystając z Metody Dobrego Startu. Poznawanie liter przy pomocy wierszy lub piosenek inspiruje.

W wolnych chwilach lubi chodzić na długie spacery, grać na gitarze, a zimowe wieczory spędzać z dobrą książką lub filmem.

„W pracy w tej placówce cenię sobie przede wszystkim współpracę z rodzicami oraz kadrą nauczycielską, która swoim doświadczeniem i wiedzą chętnie wspiera początkujących nauczycieli.”

MAJA KOWALCZUK – wychowawca przedszkolny, tutor, psycholog

Z wykształcenia magister psychologii oraz nauczyciel przedszkolny. Stale doskonali swój warsztat pracy uczestnicząc w licznych kursach, szkoleniach i warsztatach. Posiada m.in uprawnienia Trenera Umiejętności Społecznych oraz Terapeuty Ręki.

W swojej pracy wykorzystuje wiele nowatorskich metod i form m.in.: program nauczania matematyki wg E. Gruszczyk – Kolczyńskiej oraz metodę nauki czytania Metodą Symultaniczno-Sekwencyjną Jagody Cieszyńskiej.

Swoją karierę zawodową rozpoczęła w naszym Przedszkolu w 2019 roku. Dzięki swojemu zamiłowaniu do słuchania innych jest wspaniałym powiernikiem dziecięcych radości i trosk.

Prywatnie szczęśliwa żona, której największą pasją są podróże, muzyka i fotografia.

W pracy z dziećmi staram się tworzyć taką przestrzeń, w której dzieci będą czuły się ważne, bezpieczne i szczęśliwe.”

WIOLETTA KUK – nauczyciel religii

Wykształcenie teologiczne, uprawnienia do bycia katechetą. Również wykształcenie ekonomiczne.

Kiedyś pracowała jako księgowa. Od lat działa w różnych placówkach edukacyjnych.

W STERZE od 2021 roku jako nauczyciel religii.

W swojej pracy lubi wykorzystywać zabawy ruchowe i tematyczne oraz śpiew. Na lekcjach wprowadza często metody słowne, tj. opowiadania, rozmowy oraz metody aktywizujące jak burza mózgów. Ceni samodzielność ucznia w pracy „przy stoliku”, w tym kolorowanki i karty pracy.

Kocha śpiew, podróże i czytanie książek.

Prywatnie Żona, mama dwóch córek.
„W STERZE cenię szacunek do pracowników, do uczniów. Praca oparta na wartościach, rodzinie, wierze. Podkreślanie jak ważne jest dziecko i jego rozwój, samodzielność. Słuchanie siebie nawzajem i w razie trudności szukanie rozwiązania”.

EMILIA LESZCZYŃSKA – urlop wychowawczy

Ukończyła pedagogikę przedszkolną oraz wczesnoszkolną.

Od 2018 roku pracuje w Przedszkolu Familijnym jako wychowawca. Głównie prowadziła grupy 3- i 4- latków. Wcześniej była animatorem czasu wolnego.

W wolnym czasie lubi wykonywać różne prace kreatywne, co przekłada na swoją pracę zawodową. Wymyślanie nowych zabaw rozwijających motorykę mała u dzieci to jej konik. Oprócz tego lubi wprowadzać dzieci w świat liter i sylab metodą symultaniczno-sekwencyjną.

Prywatnie jest żoną oraz mamą czarującego chłopca.

„W modelu edukacyjnym Sternika cenię sobie współpracę z rodzicami oraz pracę nad osobowością i charakterem dzieci poprzez codzienne nawyki i aktywności nastawione na ich całościowy rozwój.”

JOLANTA SKÓRAK – pomoc nauczyciela, pomoc opiekuna w Żłobku

Specjalistka w krawiectwie. Wieloletnia opiekunka dzieci z niepełnosprawnością.

W STERZE pracuje od 2023 roku jako pomoc nauczyciela i osoba wydająca posiłki.

Najchętniej pracuje uśmiechem, Wsłuchuje się w potrzeby innych, zawsze jest bardzo pomocna.

Prywatnie szczęśliwa Żona i mama dwójki wspaniałych Dzieci.

Pasjonatka rękodzieła, dziergania na drutach i pochłaniania książek z zakresu duchowości.

W pracy w STERZE cenię sobie życzliwość i otwartość współpracowników. Zachwyca mnie podejście i zaangażowanie Kadry w wychowanie dzieci”.

SYLWIA STANISZEWSKA – wychowawca przedszkolny, tutor, nauczyciel angielskiego

Z wykształcenia filolog angielski. Studia uzupełniła o edukację wczesnoszkolną i przedszkolną.

Jako nauczyciel pracuje od 2018roku.

Ze STEREM związana jako wychowawca od roku 2020.

W wolnych chwilach lubi odnawiać meble oraz grać w gry fabularne.

„Na grupie staram się stosować naukę poprzez zabawę. Moim priorytetem jest, aby dzieci czuły się swobodnie, dzięki temu nie wstydzą się być takimi, jakimi są naprawdę. W pracy cenię sobie kreatywność oraz przyjazną atmosferę.”

Kadra psychologiczno-pedagogiczna

MAŁGORZATA KLEPADŁOpedagog specjalny, logopeda

Pedagog specjalny, logopeda.

W STERZE od końca sierpnia 2023 r.

Prowadzi zajęcia logopedyczne oraz zajmuje się organizacją pomocy psychologiczno – pedagogicznej dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych, a także wspiera kadrę pedagogiczną w bieżącej pracy z uczniami.

Uważa, że w pracy terapeutycznej ważne jest dopasowanie treści i metod do indywidualnych uwarunkowań dziecka, do jego zainteresowań, temperamentu i połączenie tego z oddziaływaniem terapeutycznym.

Prywatnie Żona, mama dwóch Córek.

Pasjonatka rękodzieła.

W STERZE cenię możliwość swobody w działaniu oraz możliwość ciągłego rozwoju zawodowego”.

AGNIESZKA KIERCULnauczyciel współorganizujący i psycholog szkolny

Z zawodu nauczyciel wczesnoszkolny, pedagog szkolny i specjalny, arteterapeuta i grafik komputerowy. Aktualnie również studentka ostatnich semestrów psychologii dzieci i młodzieży. Posiada wieloletnie doświadczenie na stanowisku wychowawcy, pedagoga, terapeuty i arteterapeuty w pracy z dziećmi i młodzieżą w placówkach terapeutycznych i opiekuńczo- wychowawczych. Ukończyła liczne szkolenia m.in. z Terapii poznawczo- behawioralnej zaburzeń dzieci i młodzieży, TUS, treningi funckji poznawczych itd. Jako studentka była laureatką dwóch nagród: Stypendium Ministra Edukacji oraz wyróżnienie w konkursie na Najlepszego Studenta Rzeczpospolitej „Nobel Studencki 2009”.

W STERZE od 2023 roku jako nauczyciel współorganizujący i psycholog szkolny.

Metody swojej pracy opiera głownie na elementach terapii behawioralnej, na dialogu motywującym, metodzie porozumiewania się bez przemocy, bajkoterapii, arteterapii, pozytywnej dyscyplinie. Zawsze wychodzi z założenia, że to dziecko jest specjalistą o sobie samym – o swoich potrzebach, lękach czy trudnościach – nie specjalista.

Z pasji producentka drewnianych gadżetów i miłośniczka rękodzieła artystycznego. Uwielbia podróże. Kolejną wyprawę planuje już w drodze powrotnej z wakacji.

Prywatnie szczęśliwa Żona od 15 lat, mama dwóch wspaniałych Synów w wieku szkolnym.

W STERZE jestem od niedawna, ale czuję jakbym tu była zawsze. Cenię tu najbardziej szczerą i prawdziwą relację z drugim człowiekiem. To co widzę w naszej placówce, czego zawsze brakowało mi w innych miejscach- to rozwiązywanie problemów w zarodku, a nie zamiatanie ich pod dywan. Dzięki temu zarówno dzieci, rodzice jak i nauczyciele czują się dostrzeżeni i „zaopiekowani”.

MARTA WIĘSŁAWSKA – logopeda

Nauczyciele zajęć dodatkowych:

TOMASZ KOZŁOWSKI –  trener szachów 

Fizyk, pedagog oraz sędzia szachowy. Były zawodnik, obecnie trener szachowy od 2003 roku.  

Indywidualny Mistrz Polski w szachach szybkich i błyskawicznych, uczestnik Mistrzostw Europy. Instruktor sportu w dyscyplinie szachy. Współzałożyciel i członek Akademii Szachowej Białystok. Wychował medalistów Mistrzostw Województwa oraz Polski. 

Ze STEREM współpracuje od 2019 roku rozwijając zaciekawienie szachami i ich historią. 
Prywatnie mąż oraz ojciec czterech synów.  

ROBERT GAWĘDZKI – trener tańca 

Instruktor tańca towarzyskiego. Od 2008 roku instruktor tańca prowadzący własną działalność gospodarczą, od 2014 roku wspólnie z Żoną tworzący Studio Tańca GOOD STEP. 

Uwielbia prowadzić zajęcia taneczno-rozwojowe dla Dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Pracuje w oparciu o światowy program tańca, jak również z powodzeniem wdraża autorskie metody pracy z Dziećmi. 

Od 2020 roku pracuje w Przedszkolu Familijnym i Szkole Podstawowej STER jako instruktor tańca towarzyskiego. 

W wolnych chwilach lubi gotować, tańczyć, słuchać muzyki, majsterkować, jeździć na rowerze, grać w piłkę nożną. Chętnie wraz z synami udaje się na piesze wędrówki. 

Szczęśliwy Mąż i ojciec trzech roztańczonych Synów. 

„W tym projekcie edukacyjnym osobiście cenię jego unikalność, przywiązanie do Boga i tradycyjnych wartości oraz to, iż rzeczywiście wspiera on edukację i rodzinę.” 

Personel działu porządkowo-jedzeniowego:

ANITA MODZELEWSKA – pomoc nauczyciela, wydawanie posiłków

Z wykształcenia wizażystka i stylistka

W latach 2020-2022 właścicielka firmy.

W STERZE od 2022 roku jako pomoc nauczyciela i wydawaniu posiłków. Prowadzi zajęcia kreatywne w klasach IV-V.

W wolnym czasie uwielbia tworzyć rękodzieło z wykorzystaniem technik makramy, czytać książki i podróżować.

Prywatnie Żona i Mama dwóch dorosłych już Synów i Dziewczynki.

„W mojej pracy bardzo cenię sobie szacunek i życzliwość pomiędzy współpracownikami, jak i również dobrą współpracę z rodzicami naszych dzieciaczków.”