Małymi krokami do wielkich rzeczy!

Przedszkole Familijne to wyjątkowe miejsce, gdzie dzieci i ich rodzice czują się dobrze. To jedyne na Podlasiu przedszkole stosujące model edukacji spersonalizowanej STERNIKA, w którym już przedszkolaki mogą rozwijać swój  potencjał. Nasze Przedszkolaki nie tylko rozwijają rożne sfery poznawcze, ale i doskonalą się dobrych nawykach.

Nawet małe dzieci mogą małymi krokami dochodzić do wielkich i ważnych rzeczy!

Rozwijanie pasji nauki i wiedzy.

Kształtowanie silnego charakteru.

Budowanie mocnych fundamentów wartości chrześcijańskich.

Rozwój i edukacja dziecka poprzez zabawę.

Sprawdź, co nas wyróżnia

Wysoki poziom wychowania i edukacji

Wspieranie integralnego rozwoju każdego dziecka, poprzez stymulowanie wszystkich obszarów rozwoju dzięki edukacji spersonalizowanej,

Wspieranie samodzielności i kreatywności

Innowacyjne metody edukacyjne

Poszanowanie naturalnego tempa i rytmu rozwoju danego dziecka,

Tutoring, czyli wspieranie rodziców

Wysoki poziom wychowania i edukacji

Wspieranie integralnego rozwoju każdego dziecka, poprzez stymulowanie wszystkich obszarów rozwoju dzięki edukacji spersonalizowanej,

Wspieranie samodzielności i kreatywności

Innowacyjne metody edukacyjne

Poszanowanie naturalnego tempa i rytmu rozwoju danego dziecka,

Tutoring, czyli wspieranie rodziców

Wzmacnianie wartości chrześcijańskich

Samodzielność i kreatywność

Współpraca ponad rywalizację

Rozwijanie dobrych nawyków

Co może zaskoczyć w naszym przedszkolu?

Nazwa przedszkola

Przedszkole wzięło swoją nazwę od jednego z określeń rodziny, bo właśnie dobro rodzin jest celem programu edukacyjno-wychowawczego Przedszkola oraz różnych działań oferowanych Rodzicom. Ponadto Przedszkole założyli rodzice, którzy chcieli, aby ich dzieci uczęszczały do placówek, które będą respektować i kontynuować wartości poważane w ich rodzinach. I nadal tworzą je rodziny, które chcą wychowywać swoje dzieci w wartościach, a między sobą tworzyć otwarte i serdeczne relacje.

Dowożenie dzieci

To naturalnie najbardziej uciążliwa kwestia. Nasze rodziny inwestują swój czas i pieniądze na dowozy, bo są przekonane, że w zamian za włożony wysiłek otrzymują sprawdzony i skuteczny program edukacyjny i wychowawczy dla swoich dzieci. Niektórzy twierdzą, że wolą spędzić wspólnie czas na dojazdach, ale po powrocie mieć szczęśliwe, w pełni rozwijające się dziecko, niż podtrzymywać na duchu przedszkolaka, który nie lubi chodzić do pobliskiego przedszkola.

Wnętrza bez nadmiaru bodźców

Brak ścian obwieszonych misiami, balonami czy innymi kolorowymi dekoracjami kojarzonymi z przedszkolem symbolami może zastanawiać i być odbierano jako ubogość wnętrza czy pustawy wystrój. Nasze ściany są schludne, ale wiszą na nich tylko te plansze, które są potrzebne do nauki, gdyż dzieciom łatwiej skupić się na ich treści, gdy nie muszą wkładać wysiłku w odróżnianie ozdobników od liter czy cyfr. Świadomie realizujemy w naszej placówce innowację pedagogiczną, której celem jest niedostarczanie dzieciom zbędnych, nadmiernie pobudzających bodźców w tym przeładowanym bodźcami świecie.

Ograniczona ilość plastikowych zabawek

Sala zabaw głównie z klockami i kształtkami do zabawy wprawia w osłupienie niejednego rodzica. Czasami pojawia się oczekiwanie, że skoro płacę za edukację, to oczekuję dużej ilości wszystkiego, zwłaszcza zabawek. My stawiamy na zabawki: kreatywne, aby w każdej chwili wzmacniać twórczość dzieci, naturalne, aby nawet podczas zabawy obcowały z naturalnymi tworzywami oraz łatwo podzielne, aby zachęcały bardziej do dzielenia się i wspólnej zabawy niż do rywalizacji i zazdrości.

Odbieranie brudnych dzieci

To koszmar wielu nowych mam. Piękny nowy mundurek, kaloszki, kurteczka całe w piachu! Tyle, że to nowiutkie i już brudne ubranko nosi dzielny Odkrywca, który właśnie przekopał kanał przez całą piaskownicę albo ciekawy świata Podróżnik, który w kałuży obserwował gąsienicę. Nie obiecujemy, że Państwa dzieci zawsze będą czyste (choć oczywiście dbamy o estetykę wyglądu podopiecznych). Obiecujemy natomiast, że Wasze dzieci będą mogły swobodnie i naturalnie się bawić, że będą rozwijać wyobraźnię i eksplorować przestrzeń.

Zabawa na świeżym powietrzu niezależnie od pogody

Nasza wyprawka rzeczywiście obejmuje obowiązkowo nie tylko kalosze, ale i cały nieprzemakalny strój, bo rozwijamy dzieci polisensorycznie – dajemy im poznać fakturę i zapach deszczu, doświadczyć szczypania mrozu w  policzek (oczywiście przy zachowaniu standardów temperatur, w których dzieci mogą przebywać na powietrzu), zobaczyć popękaną z upału ziemię. A przy okazji hartujemy ich zdrowie, wzmacniamy odporność i chronimy zdrowie emocjonalne, dzięki nieustannemu kontaktowi z naturą.

Naturalne zabawki (piach, kamienie, patyki)

Bliskie są nam idee edukacji w kontakcie z naturą oraz edukacji kreatywnej, w związku z tym pozwalamy dzieciom na zabawę naturalnymi przedmiotami jak kamienie, ziemia czy patyki. Dzięki temu codziennie jesteśmy zaskakiwani wyobraźnią i kreatywnością naszych wychowanków!

Brak wywiadówek

W naszym Przedszkolu nastawieni jesteśmy na towarzyszenie w rozwoju konkretnego dziecka. Stąd organizujemy jedynie jedno ogólne spotkanie informacyjne i organizacyjne, a wymiana informacji o danym dziecku odbywa się w czasie specjalnego czasu – tutoringu rodzinnego. Każde Dziecko i jego sprawy traktujemy z należytym poważaniem.

Ograniczanie słodyczy

Dbamy o dobre nawyki, również żywieniowe. Zamawiamy dietetyczny catering, w którym podwieczorki bazują na owocach lub wypiekach z ograniczoną ilością cukru. W trosce o zdrowie naszych podopiecznych nie pozwalamy na przynoszenie słodyczy. Staramy się jednak rozmiłować w naturalnych słodkościach.

Zdrowe przekąski w ramach świętowania urodzin

Dbamy o ograniczanie cukru nie tylko na co dzień, ale i od święta, zwłaszcza tak ważnego jak urodziny naszego wychowanka. Promujemy „torty” z samych owoców, warzyw lub bakalii. Słodkie myszki, rakiety czy miseczki pełne naturalnych dóbr cieszą więc naszych jubilatów i całą grupę. Ale najbardziej cieszy słodycz życzeń składanych sobie nawzajem przez nasze Przedszkolaki.

Brak święta misia

Bardzo lubimy misie i chętnie je tulimy w domu, ale nasz program wychowawczy jest tak pełen ważnych wartości, że świętowanie misiów zostawiamy na domowe zabawy. W naszym Przedszkolu świętujemy na przykład Dzień Niepodległości, Familijne Kolędowanie czy Dzień Familijny. Jeśli misie chcą się wybrać na to świętowanie, to zapraszamy serdecznie!

Imprezy familijne

Nasze imprezy odbywają się często również w gronie rodzin ze Szkoły Podstawowej STER. Razem tworzymy środowisko, które łączą wspólne wychowawcze cele. Lubimy się, choć jesteśmy zupełnie różni. Jeśli łączą nas wspólne wartości, dla każdego znajdzie się dobre dla niego miejsce.

Znajomość trzyszcza piaskowego

Czteroletni Przedszkolak Familijny na placu zabaw:

– Mamo, mamo, to trzyszcz piaskowy!

Mamo z niedowierzaniem spogląda to na brązowo-piaskowego żuczka, to na syna.

– Skąd wiesz?

– Z przedszkola.

Mama nadal nie dowierza. Uśmiechając się lekko, ukradkiem konsultuje się z wyszukiwarką Google. Rzeczywiście! To jest trzyszcz piaskowy! Pointa: nigdy nie wiesz, jaką wiedzą zaskoczy Cię przedszkolak familijny. Opowieść na faktach.

W naszym Przedszkolu podczas inspirujących Poranków pracujemy metodą Bitów inteligencji. „Chrząszcze występujące w Polsce” to jedna z ciekawych kategorii bitów. Żeby poznać inne, zapraszamy do nas.