Cenimy postęp cywilizacji i technologii, ale też z różnych źródeł naukowych wiemy, że wczesna ekspozycja dzieci na cyfrowe ekran telewizora, komputera, czy smartfona bardzo obciąża układ nerwowy dziecka i poważnie zagraża jego harmonijnemu rozwojowi fizycznemu i emocjonalnemu. Pokolenie naszych Dzieci jest pierwszym, które styka się z tak dużym obciążaniem mózgu i układu nerwowego przez intensywne bodźce wizualne. Już teraz wiadomo, że wpływ ten jest w dominującym stopniu negatywny. Całe spektrum konsekwencji niestety będzie widoczne dopiero za kilkadziesiąt lat.

Co więcej współcześni eksperci od wychowania wskazują na media cyfrowe i smart-urządzenia jako na jedne z największych wyzwań, z którymi przyjdzie się zmierzyć.

Dlatego w naszym Przedszkolu do minimum ograniczamy kontakt dzieci z cyfrowymi urządzeniami. Używamy ich jedynie w ściśle określonych, dobrych i wartościowych celach. Wolimy sami czytać bajki bardziej niż odtwarzać je z Internetu, preferujemy dźwięki klasyczne niż przetworzone cyfrowo, przedkładamy rozwój kreatywny nad odtwórczy. Naszych Rodziców zachęcamy do zwiększania wiedzy na temat odpowiedzialnego wychowania do nowych mediów oraz ograniczania czasu spędzanego przez Dziecko przed jakimkolwiek ekranem na rzecz swobodnej zabawy, kontaktu z naturą, a nade wszystko bycia w relacjach.