Ten model edukacji jest moim zdaniem kapitalny: postawienie na wychowanie dziecka i “być”a nie “mieć”, dużo uwagi poświęconej ćwiczeniu charakteru i nabywaniu dobrych nawyków i cnót, takich jak np. bycie odpowiedzialnym za drobne zadania (od najmniejszych przedszkolaków nawet) współpraca, cierpliwość, hojność czy porządek. Także bardzo cenimy indywidualne podejście do dziecka, dużo troski i mądrości w postępowaniu nauczycieli oraz realne wsparcie dla rodziców: częste nieformalne rozmowy, trymestralny tutoring, szkolenia, wykłady czy dostęp do Akademii Familijnej. Unikalna jest też moim zdaniem atmosfera życzliwości, otwartości i poczucie, że wspólnie tworzymy klimat tej szkoły, a także zaangażowanie rodziców w rożne zadania. Znamy często imiona rodzeństwa kolegów i koleżanek dziecka oraz wielu rodziców i to na głębszym poziomie. Szybko można się tu zintegrować. Podoba mi się też to, że szkole wyraźnie zależny na wspieraniu rodziny jako takiej, że nie jest to tylko “wysłanie dziecka do prywatnej dobrej szkoły i z głowy”, a realna, wspólna nieustanna praca w pomaganiu dziecku stać się dobrym człowiekiem i odkryć swoje talenty.”

Mama Pierwszoklasisty

„Cenię w przedszkolu/szkole, że dzięki agendom motywuje mnie do szukania dobra w dziecku, a poprzez tutoring pomaga mi zrozumieć lepiej moje dziecko i być dla niego lepszym rodzicem.”

Basia, Mama trójki Dzieci uczęszczających do Przedszkola i Szkoły

„Cenię w przedszkolu/szkole, że wszystkim je tworzącym zależy na dobru dzieci. Nie jest to jedna z usług edukacyjnych na rynku, a wspólne działanie na rzecz prawdziwego dobra dzieci”

Michał, Tato trójki Dzieci chodzących do Przedszkola i Szkoły

„Cenię szkołę STER za nastawienie na wychowanie charakteru dziecka, wpajanie wartościowych nawyków i za dużą otwartość na rozwój talentów. Ważne jest dla mnie wsparcie szkoły dla rodziców w wychowaniu – można brać udział w cyklach kursów w roku szkolnym, co kwartał jest tutoring z nauczycielem o etapie rozwoju dziecka i planie działania oraz organizowane są grupowe wakacje z wykładami o wychowaniu, gdzie można wymienić się informacjami z innymi rodzicami. Cieszę się, że dzięki szkole my jako rodzina poznajemy bardzo otwartych i wartościowych ludzi, opiekunów, pracowników szkoły, rodziców, dzieci. Szkołę szczerze polecam, bo widzę duży rozwój córki, więc parę naszych znajomych rodzin zapisało się w tym roku widząc nasz entuzjazm.”

Karolina, Mama Martynki z III klasy

„Nie wyobrażam sobie lepszej szkoły dla mojej córki! Najbardziej cenię wychowywanie w wartościach chrześcijańskich, indywidualne podejście do każdego ucznia, tutoring z wychowawcą, podczas którego opracowujemy wspólny plan wychowawczy oraz mundurki szkolne.”

Ewa, mama Trzecioklasistki

„Szkoła STER urzekła mnie tym, że uczy i wychowuje dzieci w wartościach chrześcijańskich nie tylko w teorii, ale przede wszystkim w praktyce. Tu dzieci ćwiczą się w cnotach i widzą, że nauka przez współpracę i dostrzeganie potrzeb drugiego człowieka przynosi o wiele więcej satysfakcji i daje większe poczucie spełnienia niż praca na własny rachunek. Wiele cennych wskazówek trafia również do rodziców podczas licznych, prorodzinnych wykładów organizowanych przez naszą placówkę. Dzieci uczą się i rozwijają pasje w przyjaznej, rodzinnej atmosferze. Mój syn lubi swoją szkołę ,za to, że „tu może być sobą, nie musi udawać.”

Magdalena, Mama Mikołaja z II klasy