W naszym Projekcie jest miejsce na różnorodne inicjatywy rodziców. Każdy z rodziców, kto chce się podzielić swoją pasją, talentem, czy wiedzą, znajdzie u nas swoje miejsce.

ZESPÓŁ „CO TU SIĘ ŚWIĘCI?”

Inicjatywa zrodzona spośród STEROWYCH rodziców i dzieci. Zaczęło się od zaangażowania ojców w tworzenie oprawy muzycznej na familijne kolędowanie w 2020 roku. Zaproszeni goście nie mogli uwierzyć, że przygrywa im spontanicznie zorganizowana kooperatywa, a nie profesjonalnie występujący zespół. Pojawiła się robocza nazwa ojcowskiego projektu „Tato Band”. Z czasem do ojców dołączyły dzieci, a Dariusz Car podzielił się tekstami i melodiami, które grały mu w duszy. Zespół zyskał więc autorskie piosenki. Wkrótce pojawiła się docelowa nazwa oraz pierwsze nagrania, które można podziwiać na kanale YT i naszych stronach.

OTWARTE, CYKLICZNE WARSZTATY „OJCOWIE I SYNOWIE”

Comiesięczne spotkania ojców i synów w wieku 5-10 lat. Zajęcia składają się z trzech części: 1) Pogadanka dla chłopców (5 min.) lub prosto opowiedziana historyjka, 2) Pogadanka dla ojców na tematy wychowawcze (15 min.), w tym czasie chłopcy grają w piłkę nożną oraz 3) Zadanie główne, inne na każde zajęcia, polegające na wspólnym zrobieniu czegoś ciekawego przez tatę i syna metodą „zrób-to-sam”. Zajęcia są otwarte dla wszystkich chętnych.

Zapisy i informacje: kontakt@ster.bialystok.pl.

PROJEKT „POCZYTAJ MI TATO!”

Jest to kontynuacja akcji sternikowego przedszkola Strumienie, w której ojcowie czytają dzieciom wybrane przez siebie teksty. O akcji można dowiedzieć się tu: https://www.youtube.com/watch?v=B49xJoTqeRQoraz https://www.youtube.com/watch?v=GamcbqNwEgw.

A o wartości idei czytania przez ojców można posłuchać tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=oszWmFL2emE.

AKCJA „RODZIC W GRUPIE/KLASIE”

To sposób na przybliżenie dzieciom świata i zaciekawianie nim, dzięki opowieściom rodziców o ich pracach, pasjach czy talentach. W ramach akcji odbyły się zajęcia z okulistyki i laryngologii, eksperymenty z fizyki doświadczalnej czy zajęcia umuzykalniające z pianistą, perkusistą i skrzypkiem. Sposób przeprowadzenia zajęć wybierają sami rodzice w porozumieniu z nauczycielami. Nagrodą są zawsze pełne zachwytu spojrzenia, zwłaszcza własnego dziecka.