AGATA LESZCZYŃSKA-RACIS – nauczyciel wczesnoszkolny, wychowawczyni klasy I 

Pedagog kulturoznawca, nauczyciel edukacji elementarnej. Od 2010 roku pracuje jako nauczyciel wychowania przedszkolnego.  

Uważa, że w pracy nauczyciela i wychowawcy ważne jest by dbać o wszechstronny rozwój dziecka. Chce od najmłodszych lat budować pewność siebie uczniów, wiarę w swoje możliwości, rozwijać ich talenty i pasje. Stara się uczyć młodych ludzi, aby potrafili pokonywać trudności i działać z szacunkiem do siebie i innych. W pracy z dziećmi docenia spontaniczność, szczerość i radość. Lubi żartować z uczniami, tańczyć z nimi i głośno śpiewać. Praca z dziećmi daje jej ogromną satysfakcję i poczucie spełnienia zawodowego. 

Przygodę w STERZE rozpoczęła w roku szkolnym 2021/2022 jako wychowawca klasy pierwszej. 

Lubi spędzać czas na swoim wiejskim podwórku, wśród kwiatów, warzyw, zapachu świeżo skoszonej trawy. Obcowanie ze światem przyrody wycisza ją, uspokaja i relaksuje. Lubi jeździć z dziećmi na biwak, czytać dobrą książkę i delektować się kawą. Pozytywnie i optymistycznie nastawiona do świata, stara się żyć świadomie, dbać o naszą planetę, segregować śmieci, oszczędzać światło i wodę. 

Prywatnie mega zorganizowana Żona oraz mega aktywna Mama czwórki Dzieci, tak zwanej Rabatki – trzech Bratków i Róży. 

„Podążając za mądrymi słowami: „Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia” cenię sobie pracę w szkole z charakterem i konkretną wizją na przyszłość. W szkole, w której dzieci są szczęśliwe i rozwijają swoje skrzydła oraz przygotowują się do odpowiedzialnego życia w każdym znaczeniu tego słowa.” 

PAULINA URBANOWSKA – nauczyciel wczesnoszkolny, wychowawczyni klasy II 

Nauczyciel wczesnoszkolny z dodatkowym wykształceniem muzycznym. 

Od 2018 roku pracuje w naszym Przedszkolu i ku naszej wielkiej radości rozbudza muzyczne zamiłowania naszych Przedszkolaków. Umuzykalnia dzieci nie tylko poprzez zajęcia z logorytmiki, ale także dzięki wplataniu edukacji muzycznej w różne momenty dnia i sytuacje. 

GRZEGORZ KONSTANTY – nauczyciel wczesnoszkolny, wychowawca III klasy 

Filozof, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej. 

Pierwszy wychowawca w Szkole Podstawowej STER. To między innymi niezwykła relacja, jaką stworzył ze swoimi sześcioletnimi Wychowankami Przedszkola Familijnego, dała impuls do zawalczenia o powstanie Szkoły.  

W Szkole Podstawowej STER pracuje od 2019 roku jako wychowawca wczesnoszkolny. 

Uwielbiany przez dzieci, szanowany przez rodziców.

MARLENA RADZAJEWSKA – nauczyciel języka angielskiego 

Filolog angielski ze specjalizacją nauczycielską. Od 2017 roku pracuje jako lektor i nauczyciel języka angielskiego. Uwielbia prowadzić dynamiczne lekcje angażujące uczniów umysłowo i ruchowo. 

Od 2020 roku pracuje jako nauczyciel języka angielskiego w Szkole Podstawowej STER. 

W wolnych chwilach lubi podróżować, czytać książki oraz gotować. 

Prywatnie pełna zapału miłośniczka odkrywania nowych miejsc i smaków.  

W pracy w szkole i w przedszkolu cenię sobie poczucie wspólnoty z uczniami i rodzicami oraz indywidualne podejście do każdego z uczniów.” 

KS. ADAM ANUSZKIEWICZ – trener duszy 

Magister licencjonowany teologii. Od 2013 roku wikariusz różnych parafii białostockich. Kapelan Zakładu Poprawczego. 

Praca z tak zwaną trudną młodzieżą doprowadziła go do poszukiwania niestandardowego sposobu ewangelizowania –  hip-hopu. W tym stylu nagrał płytę pt. „7 grzechów”, gdzie przy hip-hopowych bitach opartych o klasyczne brzmienia (m. in. Vivaldiego,  Beethovena i Brahmsa), śpiewa o gniewie, chciwości czy zazdrości. 

Ze Szkołą związany od początku jej istnienia, czyli od 2019 roku.  

Uwielbiany przez Uczniów i Wychowanków. Swoim podopiecznym chce pokazać, co jest naprawdę w życiu ważne oraz że dobro można czynić na wiele sposobów. 

Prywatnie ojciec duchowy wielu Dzieci Bożych. 

SEBASTIAN OBRYCKI – wychowawca świetlicy 

Pedagog opiekuńczo-wychowawczy.

W STERZE od 2021 roku pracuje jako wychowawca kreatywnej świetlicy, dzielnie pełniąc poranne i popołudniowe dyżury. 

TOMASZ KOZŁOWSKI –  trener szachów 

Fizyk, pedagog oraz sędzia szachowy. Były zawodnik, obecnie trener szachowy od 2003 roku.  

Indywidualny Mistrz Polski w szachach szybkich i błyskawicznych, uczestnik Mistrzostw Europy. Instruktor sportu w dyscyplinie szachy. Współzałożyciel i członek Akademii Szachowej Białystok. Wychował medalistów Mistrzostw Województwa oraz Polski. 

Ze STEREM współpracuje od 2019 roku rozwijając zaciekawienie szachami i ich historią. 
Prywatnie mąż oraz ojciec czterech synów.  

ROBERT GAWĘDZKI – trener tańca 

Instruktor tańca towarzyskiego. Od 2008 roku instruktor tańca prowadzący własną działalność gospodarczą, od 2014 roku wspólnie z Żoną tworzący Studio Tańca GOOD STEP. 

Uwielbia prowadzić zajęcia taneczno-rozwojowe dla Dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Pracuje w oparciu o światowy program tańca, jak również z powodzeniem wdraża autorskie metody pracy z Dziećmi. 

Od 2020 roku pracuje w Przedszkolu Familijnym i Szkole Podstawowej STER jako instruktor tańca towarzyskiego. 

W wolnych chwilach lubi gotować, tańczyć, słuchać muzyki, majsterkować, jeździć na rowerze, grać w piłkę nożną. Chętnie wraz z synami udaje się na piesze wędrówki. 

Szczęśliwy Mąż i ojciec trzech roztańczonych Synów. 

„W tym projekcie edukacyjnym osobiście cenię jego unikalność, przywiązanie do Boga i tradycyjnych wartości oraz to, iż rzeczywiście wspiera on edukację i rodzinę.” 

PIOTR OLCHOWIK – trener pływania 

Nauczyciel wychowania fizycznego, instruktor pływania z 12 letnim doświadczeniem. Kilkukrotny medalista m. in. Mistrzostw Białegostoku i Mistrzostw Województwa. Od 2011 prowadzi własne studio sportowo-rekreacyjne.  

Stosuje najbardziej sprawdzone metody nauki pływania, a jednocześnie pozostaje otwarty na poznawanie najnowocześniejszych metod, opracowywanych przez światowej sławy specjalistów. Przede wszystkim jednak w swojej pracy opiera się na własnych doświadczeniach zbudowanych na długoletnim stażu instruktorskim oraz uprawianiu pływania. 

Ze STEREM współpracuje od 2019 roku wytrwale zwiększając umiejętności pływackie naszych Uczniów. 

Jego pasją jest popularyzacja pływania, zarówno rekreacyjnego, jak i wyczynowego.  

IRENA RUTKOWSKA – dbanie o czystość wnętrz 

Pani Irena jest dobrym duchem naszej placówki. Z oddaniem sprząta i pielęgnuje nasze sale i zakamarki od 2019 roku. 

Żadnej pracy się boi, a wręcz przeciwnie wszystkie prace wykonuje z uśmiechem.